Co to jest terminal płatniczy?

woman holding magnetic card

Terminal płatniczy to nic innego, jak urządzenie przystosowane do realizacji transakcji kartami płatniczymi. Tu można stosować karty kredytowe, karty debetowe, karty obciążeniowe, karty przedpłacone itd.

Opis zewnętrzny urządzenia, jakim jest terminal.

Terminal płatniczy ma zazwyczaj czarną lub szarą obudowę. Istnieją małe, proste terminale lub duże, masywne z większą ilością funkcji. Dodatkowo posiadają ochronę przy klawiaturze. Po to jest ta osłona, by niewidoczne było dla innych wprowadzenie kodu PIN.
Terminal jest prosty w obsłudze, wystarczy jedynie przyłożyć kartę. Gdyż urządzenie to ma wejścia do karty z boku lub zbliżeniowy ekran. Na ekranie pojawia się obrazek karty i wówczas można ją dopiero przyłożyć.
Przewód od urządzenia jest podłączony bezpośrednio do kasy fiskalnej, która odbiera zatwierdzoną transakację. Automatycznie zostaje wydrukowany paragon fiskalny w drukarce dla kasy. Dla klienta drukowany jest paragon bezpośrednio z terminala.

Sprawdź też: kasa fiskalna oraz mobilne drukarki fiskalne

Transkacje terminalem płatniczym.

Transakcje terminalem płatniczym są skuteczne, dają wiele możliwości, które wspierają przedsiębiorstwo pod każdym względem. Choć jeszcze wiele sklepów nie ma tego urządzenia i warto zawsze posiadać gotówkę przy sobie, to raczej operacje z kartą płatniczą też dochodzą do skutku. Zawsze gdy chcemy płacić karta to mamy możliwość zerknięcia na wejściowe drzwi, jeśli jest naklejka z informacją o możliwości płacenia kartą.

Funkcje terminala płatniczego to między innymi:

  • płatnicza,
  • akceptacja kart,
  • wypłata gotówki za pomocą karty.

Zaletami terminala płatniczego są:

szybkość, łatwość, prostota, wysoka jakość, oryginalność, i niezawodność.

Na zakończenie wypada stwierdzić, że terminal płatniczy to nic innego, jak świetne urządzenie, dające szereg korzyści. Korzyści te płyną obopólnie z dwóch stron od klienta i sprzedawcy. „W świecie współczesnego biznesu to jałowe być twórczym, oryginalnym myślicielem, jeśli nie umiesz sprzedać swojej kreatywności.” – David Ugilvy